Brexit

Brexit stał się faktem

Dziś miałem być gościem programu Otwarcie dnia w TVN Biznes i Świat. Razem z Pawłem Kukizem mieliśmy dyskutować o konsekwencjach ‪‎Brexitu‬ dla Polski. Niestety krótko przed rozpoczęciem programu Paweł Kukiz odwołał swój udział w dyskusji. Czyżby obawiał się merytorycznej rozmowy?

Zawsze podkreślałem, że silna pozycja Polski w Unii Europejskiej to bezpieczna i stabilna gospodarczo pozycja naszego kraju na kontynencie europejskim. Dzięki szukaniu w Europie partnerów i przyjaciół Platforma Obywatelska zapewniła Polsce silną pozycję w strukturach UE oraz godne miejsce na arenie międzynarodowej. Niestety „dobra zmiana” w wykonaniu obecnej ekipy rządzącej, polegająca na dzieleniu, szukaniu różnic i problemów tam, gdzie ich nie ma, zdecydowanie osłabiła tę pozycję.

Dziś, gdy Brexit stał się faktem i kluczowy partner rządu PiS opuszcza Unię Europejską, musimy zastanowić się przed jakimi wyzwaniami stajemy. Musimy zabiegać o jedność Unii oraz podjąć zdecydowane kroki zmierzające do zabezpieczenia interesów Polski i Polaków. Musimy wiedzieć jak w tej nowej rzeczywistości na nowo odbudować silną pozycję naszego kraju, jak chronić naszego bezpieczeństwa oraz w jaki sposób wpływać na politykę europejską. Musimy pokazać, że wrogowie i przeciwnicy PiSu oraz eurosceptyków nie są wrogami i przeciwnikami Polski i Polaków. Musimy pokazać, że chcemy podążać w kierunku jednej, silnej i bezpiecznej Europy. Musimy powtarzać, że Polska jest i będzie w Europie!

Facebook User Timeline

Close